„Prezent” na 8 Marca

Owacje na stojąco, bisy i najszczerszy podziw dla artystycznego kunsztu młodych muzyków – z takim przyjęciem spotkał się „prezent” na Dzień Kobiet, jaki zgotowano dla piękniejszej części zespołu Przychodni Piaskowa Góra (jak to się popularnie mówi).
Po tradycyjnych serdecznych życzeniach od prezesa Leszka Grodzińskiego, rozpoczął się koncert. Wystąpił zespół akordeonistów, wspomagany przez saksofonistę i dziewczynę grającą na keyboardzie. Nauczyciel młodych muzyków, Andrzej Hajduk również występował i w ogóle włączył się w zabawę. W wesoły nastrój wprawiał wszystkich Jerzy Gronowski, znany wałbrzyski aktor, który wykonywał popularne piosenki operetkowe i biesiadne, opowiadał dowcipy i dykteryjki oraz skutecznie zachęcał do wspólnego śpiewania. Zabrzmiały więc na wiele głosów „Szła dzieweczka…” i inne znane piosenki.
A młodzi muzycy naprawdę się spodobali. Wszyscy uczą się w Ognisku Muzycznym. Na akordeonie grają Kornel Czajkowski, Klaudia Rudnicka, Paweł Iżik, Damian Walasik i Roman Lechnio, który doszedł już do prawdziwej wirtuozerii. W jego wykonaniu np. „Oczy czarne” mogły zauroczyć słuchaczy. Razem z Romkiem występował jego młodszy brat Zbyszek, który kształci się w klasie saksofonu. To świetna muzykująca rodzina, bo, jak się dowiedzieliśmy, grali też na różnych instrumentach ojciec i inni starsi członkowie rodu. Na keyboardzie skoczny utwór wykonała Anna Kieroń.
Spotkanie było niezwykle sympatyczne. Aż trudno było rozstać się z artystami, dlatego też nie żałowali bisów i obiecali, że jeszcze wystąpią dla pracowników Przychodni Piaskowa Góra. A na zdjęciach z tej imprezy widać i młodych muzyków, i pląsającego ich opiekuna, i zabawiającego wszystkich aktora, i oczywiście uczestników spotkania.